Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 19 lut 2018 07:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ford mondeo powershift brak wstecznego
PostZamieszczono: 17 wrz 2015 01:12 

Witam.
Proszę o pomoc. Ford ze skrzynią powershift 6 biegów 2011 rok. Auto jeździ do przodu idealnie bez żadnych zastrzeżeń. Biegi zmienia płynnie bez szarpnięć. Problem polega na braku biegu wstecznego, to znaczy nie ma żadnej reakcji, przez sekundę słychać minimalny hałas po czym brak jakiejkolwiek reakcji. Żadnego ślizgania czy hałasu przy dodawaniu gazu, po prostu nic się nie dzieje.
Znalazłem podobny temat z volvo, gdzie przypuszczalnie za problem została uznana mechatronika skrzyni i że jest to droga zabawa. Jednak temat był z początku zeszłego roku. Czy dzisiaj są sposoby naprawy mechatroniki. Jeśli tak to jaki w przybliżeniu koszt. Ewentualnie jeśli trzeba ją wymieniać to jakich kosztów się spodziewać.

Bardzo proszę o pomoc w temacie.

Pozdrawiam

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: ford mondeo powershift brak wstecznego
PostZamieszczono: 18 wrz 2015 13:44 
Administrator

Proszę zapytac o koszt mechatroniki w ASO

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 21 wrz 2015 08:36 

Bawiąc się lewarkiem skrzyni, po kilku czasami po kilkunastu próbach wsteczny bieg zaczyna normalnie działać. Jednak po powrocie na inny sytuacja za każdym razem się powtarza. Czasami kilkadziesiąt razy trzeba spróbować. :?:

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 23 wrz 2015 20:42 

Kolego w moim fordzie (MONDEO mk4 2011 rok 2.0 skrzynia powershift) było dokładnie to samo, po jakimś czasie wsteczny już w ogóle nie wchodził, pojechałem do serwisu.. będąc w ASO w Krakowie powiedzieli że skrzynia jest do wymiany - koszt 23000 zł... to jakieś 65% wartości mojego auta.. chyba ich pojeb... za chwilę "mechanik" zaproponował regenerację za 13000 zł.... też frajer, nie zrobili nic a 230 zł za sprawdzenie komputerem trzeba było zapłacić- przesada! Znajomy polecił mi warsztat w Nowym Sączu który naprawia te skrzynie a dokładnie wygląda to tak że serwis wyciąga skrzynię i zawozi do nich i liczą sobie razy 2. Więc udałem się bezpośrednio do nich i rzeczywiście zabiegi wykonują u nich w warsztacie. Po wstępnej diagnozie najprawdopodobniej jest to mechatronika i koszt wymiany tego (chyba modułu) to 7800 zł nowy lub 4000 zł używany. Zawiozłem go dziś, zobaczymy co jutro z tego wyniknie i czy rzeczywiście jest to ta mechatronika. Gdyby to się okazało że to jednak to to wystarczy policzyć koszty ASO i tego serwisu i wnioski nasuwają się same. Co ciekawe ten mechanik z Sącza powiedział że była akcja serwisowa na tą mechatronikę gdyż pierwsze sztuki powershifta miały tą wadę chyba do 2012 roku że to siadało ale dzwoniłem do ASO w związku z tą akcją serwisową i pani co siedzi za biurkiem po konsultacji chyba z jakimś "mechanikiem" powiedziała że do mojego modelu tej akcji nie było.. no szlag człowieka może trafić, jedni mogą wymienić drudzy nie, no ale cóż zobaczymy co jutro wyjdzie wkońcu z tym moim mondziakiem.
Jeśli chciałbyś się czegoś dowiedzieć więcej to tutaj podaję kontakt do nich:
"Team-Cars" Daniel Konieczny, Nowy Sącz ul. Witosa 7 tel: 728322199

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 wrz 2015 19:39 

Cześć.
Auto oddałem do zaprzyjaźnionego elektronika. Nie mam pojęcia co dokładnie zrobił, z pewnością niczego nie wyjmował ani nie rozkręcał. Auto odebrałem dosłownie po dwóch godzinach. Usterka całkowicie zniknęła!! Auto testuję trzeci dzień, co prawda nie zrobiłem zbyt wielu kilometrów gdyż nie miałem czasu. Wszystko odpukać chodzi idealnie. :shock:

Zapomniałem dodać że także dzwoniłem do ASO z pytaniem o koszt mechatroniki> Według serwisu koszt nowej to 8000 zł ale można odebrać regenerowaną ( oczywiście przy zwrocie swojej ) za około 5000 zł.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 24 wrz 2015 20:25 

No to ciekawie.. U mnie jednak mechatronika.. Była jeszcze opcja że nowy soft wgrają w komputer i też będzie działać ale niestety. Z 5 koła trzeba będzie wyłożyć

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 25 wrz 2015 08:09 

U nie jak widzisz zabieg z komputerem zdał egzamin. Oczywiście nie wiem czy to nie chwilowe i czy problem nie powróci. Dlatego zapobiegawczo proszę o informację jak poradziłeś sobie z tym problemem, abym wiedział co robić gdy choroba nawróci. Powodzenia.

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 18 gru 2015 19:55 

Mam ten sam problem...

------------
Klucz dynamometryczny

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 05 sie 2016 15:36 

Niestety mój Grand C Max też się buntuje, do przodu ok a do tyłu nie ma ochoty. Proszę o pomoc.
Może ktoś z tym sobie jakoś poradził. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Ostatnio przesunięty w górę 05 sie 2016 15:36 przez: geo-mic.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]