Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 24 kwie 2019 14:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ford Scorpio 2,3 wymiana czy jeszcze naprawa?
PostZamieszczono: 01 lut 2013 23:10 

Mam wieloryba 2,3 DOHC w automacie. Niby jeździ, ma przyśpieszenie, wsteczny wchodzi choć czasami zajmuje mu to sekundę czy dwie. Największą bolączką tego auta jest dziura pomiędzy 2/3 albo 3/4 biegiem nigdy nie udało mi się policzyć który to bieg. W każdym bądź razie chodzi o to że podczas przyśpieszania od 0 lub automatycznej redukcji zamiast biegu załącza się sprzęgło i to na dość długo obroty lecą aż do ponad 6000 i do puki nie zdejmę nogi z gazu nie ma szans na włączenie biegu. Kiedyś ta dziura wpakuje mnie pod jakiegoś tir`a podczas wyprzedzania - tragedia. Czy da się to jakoś wyregulować? Bo jeśli chodzi o wymianę czy naprawę skrzyni to samochód raczej już czeka szrot niż wizyta w warsztacie .

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Ford Scorpio 2,3 wymiana czy jeszcze naprawa?
PostZamieszczono: 03 lut 2013 10:09 
Administrator

a czy podczas manualnej zmiany sa wszystkie biegi ? skrzynia jest elektroniczna więc regulacji nie ma . wszelkie prace wiążą się z naprawą ,, mniejszą lub większą

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 07 lut 2013 14:21 

Nie ma trip-tronic`a więc manualnej zmiany też nie ma.Wiem że skrzynia jest sterowana elektronicznie i z tąd moje pytanie o regulację - samochód ma LPG od 3-4 lat i podobno nie było tego problemu jak jeździł na benzynie - o ile można wierzyć poprzedniemu właścicielowi. Tak się zastanawiałem czy to nie jest wina komputera ma za małą moc podawaną na skrzynie i komputer głupieje. Niestety nie mogę sprawdzić jak jeździ na benzynie bo ma jak na razie ustawiony gaz na mniejsze użycie a co za tym idzie na benzynie ma wydłużone czasy wtrysków i muli niemiłosiernie - zalewa go :)

Offline Wyświetl profil  

PostZamieszczono: 08 lut 2013 09:42 
Administrator

żadne scorpio nie miało tiptronicu a manualna zmiana polega na tym że ręcznie zmieniamy biegi zaczynając od najniższego

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]