Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 21 lut 2018 18:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: C-max Hybrid 2013 eCVT
PostZamieszczono: 11 sty 2018 17:11 

Witam

Bardzo proszę o podpowiedź czy pojawiający się objaw pochodzi od skrzyni biegów. Jakiś czas temu zauważyłem że tocząc się powoli - np przy dojeździe do świateł i naciskaniu hamulca czuć nienaturalne przyhamowanie a nawet stuk. Przy dodaniu gazu chwilowym i nagłym wciśnięciu hamulca to jest wręcz wyraźny stuk.
Przy toczeniu i naciskaniu hamulca czuć jakby stuk a przy puszczeniu hamulca jakby rozklejenie.
Trudno to opisać słowami - jakby po naciśnięciu hamulca klocki nie tyle zaciskały tarcze a klepały - przy odpuszczaniu jakby odpuszczały. Coś jakby sklejało i rozklejało układ napędowy.
Przebieg ok 50 000km.
Skrzynia nie szarpie, przyspiesza normalnie, czasami po uruchomieniu czuć jakby wypadał czasami zapłon - sprawdzone - zapłon ok.
Hamulce wizualnie sprawdzone - praktycznie jak nowe, klocki prawie jak z fabryki.
Czytałem już opinie, ze to mogą być poduszki pod silnikiem - ale które?
Przy prędkościach większych - nie ma tego objawu nawet przy delikatnym wciśnięciu hamulca - zupełnie ustępuje i hamuje "normalnie"
Czy przyczyny szukać w skrzyni biegów.

TYP SKRZYNI : HF-35

Dodam - ForScan nie wykrywa żadnych błędów - poza mi znanymi (chyba że błędy skrzyni jakoś inaczej się odczytuje).
Niewielka nieszczelność w układzie EVAP - błąd systemowy - trzeba wgrać nowy soft ale serwisy w polsce nie mają tego
Grałka sondy drugiej - czekam na sondę

Akumulator - możliwe że już do wymiany - czasami resetuje mi zegarek, czasami za niskie napięcie w układzie ABS - serwis zalecił wymianę akumulatora.
Napięcie na aku 11,98, po 3 dniach 11,53. Ładowanie 14,5. Sprawdzane maszynką pod obciążeniem - jakaś grzałka - spadek do 10V i trzyma do czerwoności grzałki.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: C-max Hybrid 2013 eCVT
PostZamieszczono: 13 lut 2018 15:50 
Administrator

zapraszamy na bezpłatna diagnostykę. Trudno tak po opisie dolegliwości w tym przypadku stwierdzić co jest przyczyną

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]