Automatyczne skrzynie biegów

tematyczne o automatycznych skrzyniach biegów

Dzisiaj jest 20 sie 2019 09:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Accord Aerodeck CA5 - nie zrzuca na 1 bieg ?
PostZamieszczono: 25 sie 2017 19:10 

Witam serdecznie, posiadam Hondę Accord III Aerodeck CA5 z rocznika 1985-89 r. z automatyczną 4 biegową skrzynią. Skrzynia działa w pełni poprawnie, poza jedną uciążliwą kwestią. Moim zdaniem nie zrzuca biegu z 2 na 1 w odpowiednim czasie. Powiedzmy, że ruszam z miejsca i rozpędzam się do 4 biegu, następnie zwalniam do prędkości ~15 km/h i auto porusza się jednostajnie na 2 biegu, w tym momencie próbuję przyspieszyć i auto nie przyspiesza, obroty silnika rosną i nic. W takim momencie wystarczy się zatrzymać, wtedy słychać zrzucenie biegu (na 1) i znów mogę ruszać bez problemu. Działa to za każdym razem gdy się zatrzymam, jeżeli się nie zatrzymam to czasem zrzuci się bieg podczas dodawania gazu, ale wtedy kończy się to nieprzyjemnym szarpnięciem. Objawy na zimnej skrzyni są mniej uciążliwe, dzieje się to od niedawna.

Zrobiono.:
- Statyczna wymiana oleju na Mobil ATF 220, z tym że producent w książce serwisowej przewiduje wlanie 3 litrów oleju przy takiej wymianie, a gdy tak zrobiłem miałem go o około 1 litr za dużo. Czy świadczy to o "zaszlamieniu" skrzyni.?
- Regulacja linki od przepustnicy do dźwigienki w skrzyni (TV cable) odpowiedzialnej za sterowanie zmianami biegów. Luz był większy niż znamionowy z książki serwisowej. Zauważyłem tu, że jest wyciek z tej dźwigienki.

Nie rozwiązało to problemu. Skrzynia nie posiada sterownika elektronicznego. Prawdopodobnie była kiedyś rozbierana bo uszczelniona jest silikonem, a nie tylko uszczelkami. Poza tym jednym objawem wszystko działa poprawnie.

Co może być przyczyną takiego zachowania.? Czy podejmują się Państwo napraw tak starych skrzyń biegów.? Czy to kwalifikuje skrzynię do remontu generalnego.?

Pozdrawiam.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Accord Aerodeck CA5 - nie zrzuca na 1 bieg ?
PostZamieszczono: 28 sie 2017 12:20 
Administrator

Przyczyną jest najprawdopodobniej sterownik hydrauliczny, który jest w skrzyni.

Offline Wyświetl profil  

Tytuł: Re: Accord Aerodeck CA5 - nie zrzuca na 1 bieg ?
PostZamieszczono: 28 sie 2017 16:10 

Dziękuję za odpowiedź. Ile szacunkowo kosztowałaby taka naprawa u Państwa zakładając, że dostarczę skrzynię zdjętą z auta.? Domyślam się, że przy okazji warto byłoby wymienić inne elementy skrzyni, więc pytam szacunkowo. Na czasie mi nie zależy bo auto wyjedzie z garażu dopiero w kolejnym sezonie letnim.

Offline Wyświetl profil  

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]